Motto:We serve

Kontakt:

LCI - D 122, ČR a SR
náměstí 14. října 496/13
Praha 5

Fakturační údaje a sídlo

WEB centrály - LCI (IALC)


 Najdete nás i zde:

FACEBOOK  Facebook

Instagram logo  @lions_clubs_d122

Linkedin  Linkedin

YouTube


Naši partneři ve Visegradu:

POLAND  Polští Lioni

HUNGARY  Maďarští Lioni


Naši partneři pro pomoc
zrakově postiženým

LOGO SONS

LOGO UNSS


 

 

Lví / Levie očko

V současné moderní době je pravidelné vyšetření zraku nezbytně nutné. V rámci prevence jsou na prvním místě každoročně prováděné prohlídky zejména u dětí předškolního věku.

Díky statistikám víme, že každé 7. dítě v předškolním věku má oční vadu. Jestliže zůstane neléčena, může nést následky celý život. Nejčastěji se jedná o tupozrakost, krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatismus.

Tupozrakost lze vyléčit nebo alespoň podstatně zlepšit je-li diagnostikována včas, tedy u dětí ve věku do šesti let. Přitom zvláště u malých dětí je těžké rozpoznat počínající tupozrakost, která se dlouhou dobu může vyvíjet zcela bez příznaků, protože dítě vidí zdravým okem normálně a je zvyklé nahradit oslabené vidění jinak. Diagnóza se tak zjistí až při zahájení školní docházky, čímž se pravděpodobnost úspěšného vyléčení povážlivě snižuje. Systém vývoje vidění má svá kritická období a je z větší části dokončen ve 3 letech. Dále se upevňuje do 6 až 8 let. Později jej můžeme ovlivnit jen velmi málo nebo vůbec.

Smyslem screeningového vyšetření je včasné odhalení refrakčních dioptrických vad u dětí, a tím včasné zahájení účinné léčby. Měření provádějí a zajišťují jednotlivé lionské kluby.  Používáme přístroje Plusoptix S09 a 2TWIN (binokulární autorefraktometry), které jsou určeny především pro použití u batolat a dětí. Jejich konstrukce a funkce je podobná videokameře. Přístroj dokáže diagnostikovat tupozrakost a refrakční vady. Měří obě oči současně, bezkontaktně ze vzdálenosti zhruba 1 metru a bez potřeby aplikovat oční kapky. Měření trvá řádově několik vteřin a dá se přirovnat k fotografování.

Měření provádějí a zajišťují kluby v Banské ŠtiavniciBrně, Českých Budějovicích, Košicích, Nitře, Olomouci, Opavě, Plzni (2 kluby - LC Plzeň Bohemia a LC Plzeň Ladies), Praze, Rokycanech, Rychnově n. Kn.TábořeTeplicích, Pezinku a Žilině. Výstupem z měření je písemný protokol s jasně stanovenými výsledky a doporučením bezodkladně navštívit odborného očního lékaře v případě nálezu. Mapa s kluby je ZDE

Od začátku projektu jsme provedli měření očí u téměř 80 tisíc dětí v mateřských školách. S výsledky korespondujícími s uvedenou statistikou. Výzvu k návštěvě očního specialisty obdrželo asi 12 tisíc z nich.

Protože měření provádíme v mateřských školách, obracejte se právě na jejich pracovnice. V rámci působení v uvedených regionech je postupně navštěvujeme. Dále je možné kontaktovat prostřednictvím emailu naše garanty v příslušných regionech, případně kontaktovat zmocněnce pro projekt.

Jelikož zrak je nejdůležitějším smyslem, který člověka provází po celý život, věnujte mu velkou pozornost.

LVÍ / LEVIE OČKO

Vytvořil Creos CZ