Motto:We serve

Kontakt:

LCI - D 122, ČR a SR
sekretariát
Ondříčkova 48
130 00 Praha 3

WEB centrály - LCI (IALC)

FB logo  Facebook


Naši partneři ve Visegradu:

POLAND  Polští Lioni

HUNGARY  Maďarští Lioni


Naši partneři pro pomoc
zrakově postiženým

LOGO SONS

LOGO UNSS


Fakturační údaje

Sídlo sdružení:
LCI - D 122, ČR a SR
náměstí 14. října 496/13
150 00  Praha 5
Česká republika

 

Lví / Levie očko

Díky statistikám víme, že každé 11. dítě v předškolním věku má oční vadu. Jestliže zůstane neléčena, může nést následky celý život. Nejčastěji se jedná o
tupozrakost, krátkozrakost, dlouhozrakost a astigmatismus.

Tupozrakost lze vyléčit nebo alespoň podstatně zlepšit je-li diagnostikována včas, tedy u dětí ve věku do šesti let. Přitom zvláště u malých dětí je těžké rozpoznat počínající tupozrakost, která se dlouhou dobu může vyvíjet zcela bez příznaků, protože dítě vidí zdravým okem normálně a je zvyklé nahradit oslabené vidění jinak. Diagnóza se tak zjistí až při zahájení školní docházky, čímž se pravděpodobnost úspěšného vyléčení povážlivě snižuje. Systém vývoje vidění má svá kritická období a je z větší části dokončen ve 3 letech. Dále se upevňuje do 6 až 8 let. Později jej můžeme ovlivnit jen velmi málo nebo vůbec.

Používáme přístroji Plusoptix S09 (binokulární autorefraktometr), který je určen především pro použití u batolat a dětí. Jeho konstrukce a funkce je podobná videokameře. Přístroj dokáže diagnostikovat tupozrakost a refrakční vady (krátko-, dlouhozrakost, astigmatismus). Měří obě oči oči současně, bezkontaktně ze vzdálenosti zhruba 1 metru a bez potřeby aplikovat oční kapky. Měření trvá řádově několik vteřin a dá se přirovnat k fotografování.

Měření provádějí a zajišťují kluby v Brně, Českých Budějovicích, Košicích, Nitře, Olomouci, Opavě, Plzni, Praze, Rokycanech, Rychnově n.Kn.TábořeTeplicích, Pezinoku a Zvolenu. Výstupem z měření je písemný protokol s jasně stanovenými výsledky a doporučením bezodkladně navštívit odborného očního lékaře.Mapa s kluby je ZDE

Od začátku projektu jsme provedli screening očí u téměř 50 tisíc dětí v mateřských školách. S výsledky korespondujícími s uvedenou statistikou. Výzvu k návštěvě očního specialisty obdrželo asi 7 tisíc z nich.

Protože měření provádíme v mateřských školách, obracejte se právě na jejich pracovnice. V rámci působení v uvedených regionech je postupně navštěvujeme. Dále je možné kontaktovat prostřednictvím emailu naše garanty v příslušných regionech, případně kontaktovat zmocněnce pro projekt.

LVÍ / LEVIE OČKO

Služební komunikace

Vytvořil Creos CZ