Motto:We serve

Kontakt:

LCI - D 122, ČR a SR
náměstí 14. října 496/13
Praha 5

Fakturační údaje a sídlo

WEB centrály - LCI (IALC)


 Najdete nás i zde:

FB logo  Facebook

Instagram logo  @lions_clubs_d122

Linkedin  Linkedin

YouTube


Naši partneři ve Visegradu:

POLAND  Polští Lioni

HUNGARY  Maďarští Lioni


Naši partneři pro pomoc
zrakově postiženým

LOGO SONS

LOGO UNSS


 

 

Informacia - stav projektu september 2014

Priebežná informáca z programu „Nemocnica v Keni“ - september 2014

Na jeseň minulého roka sa nám podarilo odovzdať stavebnú časť tretieho bloku tohto zariadenia v Mukuyu-ini, neďaleko mesta Thika. Odovzdanie prešlo za účasti oficiálnych autorít zo strany keňskej a našej, Reportáž je TU, video TU. Veľmi dôležitou súčasťou aktu bola oficiálna správa lekára zariadenia, ktorý je členom partnerského LC-Kilimambogo po stránke lekárskeho využitia za uplynulých šesť rokov.

V súčasnosti, projekt podľa rozhodnutia pani guvernérky, pokračuje ďalej ako distriktný projekt. Náplň projektu sa v súčasnosti kreuje do pomoci zariadenie v časti vybavenosti. Z tretej etapy nám zostali prostriedky vo výška cca 2.500 USD a našou vôlou je doplnením prostriedkov dodefinovať dar do vybavenosti nemocnice na základe starostlivej komunikácie s keňským LC. Očakáva sa, že k tomu príde v začiatku roka 2015, kedy nám Josphat Muthumbi, zašle ročnú správu o prevádzke, súčasťou čoho bude aj ich návrh, ktorý dáme do súladu s našimi možnosťami.

Nič menej, dostala sa mi zatial neoficiálna správa, že naši keňskí priatelia organizujú malé stavebné dielo pre lekára v blízkosti  našej nemocnice, ako prirodzená potreba posilniť zariadenie silnejšou starostlivosťou o pacientov, nakolko lekár a pomocný personál doposial len dochádzal.

Je to krásny moment, ako z malinkého diela sa samo odvíja dielo väčšie vo svojej prirodzenej potrebe. Teší nás to, že sme dielo nielen začali, ale ďalšími prozreteľnými etapami pomáhame ľuďom potrebným v keňskom countryside.

Týmto opätovne vyjadrujem poďakovanie všetkým donorom finančným, produktovým ale aj tým, ktorí morálne podporili dielo, na ktoré sme právom hrdí.

Tibor Buček
zmocnenec projektu 

Vytvořil Creos CZ