Motto:We serve

Kontakt:

LCI - D 122, ČR a SR
náměstí 14. října 496/13
Praha 5

Fakturační údaje a sídlo

WEB centrály - LCI (IALC)


 Najdete nás i zde:

FB logo  Facebook

Instagram logo  @lions_clubs_d122

Linkedin  Linkedin

YouTube


Naši partneři ve Visegradu:

POLAND  Polští Lioni

HUNGARY  Maďarští Lioni


Naši partneři pro pomoc
zrakově postiženým

LOGO SONS

LOGO UNSS


 

 

Biela pastelka 2016

Verejná zbierka Biela pastelka sa v tomto roku niesla v rámci hesla Chodím za tých, ktorí to potrebujú kedže ambasádorom zbierky bol Olympijský víťaz a Majster sveta v chôdzi na 50km Matej Toth, člen Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica. Nad 15.ročníkom "Bielej pastelky prevzal záštitu prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Hlavnými zbierkovými dňami boli 23.-24.9.2016. Najma v piatok 23.9.sa verejnosť v uliciach takmer 300 miest a obcí mala možnosť stretnúť s 3500 dobrovolníkmi, ktorí ponúkali biele spinky ako podakovanie za lubovolný príspevok.

Výnos Bielej pastelky, ktorá patrí k desiatkenajvačších zbierok na Slovensku, bude použitý na výučbu Braillovho písma, nácvik chôdze s bielou palicou,kurzy práce s kompenzačnými pomôckami, poskytovanie sociálneho poradentstva a ďalšie služby.

Ako som už spomenul ambasádorom zbierky sa stal Matej Toth preto sa tohtoročná zbierka niesla v duchu prepojenia chôdze ako športovej disciplíny a chôdze nevidiacich s bielou palicou. Vyvrcholením sprievodných akcií bol pokus o vytvorenie rekordu v zapojení sa čo najvačšieho počtu ľudí do chôdze s bielou palicou a následný zápis do Slovenskej knihy rekordov.Trať dlhá 15 m čakala 26.9. od 10,00 do 17,00 hod. na všetkých, ktorí sa chceli do pokusu o rekord zapojiť.Táto akcia prebiehala súčastne v 12 mestách SR v Bratislave, Trnave, Nitre, Topolčanoch, Trenčíne, Banskej Bystrici, Žiline, Martine, Prešove, Poprade, Svidníku a v Košiciach. Po skončení nahlásili jednotlivé mestá počty účastnikov zakladatelovi a komisárovi knihy Slovenských rekordov Igorovi Svítekovi, ktorý celé podujatie vyhodnotil a odobril ako ustanovujúce rekordy a to:

  • Najviac ľudí chodiacich pomocou bielej palice 3.593 účastnikov.
  • Najdlšia vzdialenosť prejdená pomocou bielej palice čo činí 53,895 km.

Počas záverečného vyhodnotenia pokusu, ktoré prebehlo v Nitre bolo vyhodnotené aj mesto s najvačším počtom účastnikov. Krásny pohár venovaný naším dištriktom D-122 získalo mesto Poprad za 407 účastnikov. Pohár odovzdal zástupcovi UNSS 1.viceguvernér BohuMír "Bobo" Krátky.

Navyše, počas celých zbierkových dní bolo možné darovať už nepouživané okuliare.V Bratislave, Topoľčanoch, Banskej Bystrici a v Košiciach bolo pre záujemcov pripravené bezplatné vyšetrenie očného tlaku a pozadia.

Jednotlive LC sa zapájali do kampane v regionoch podla svojích možností, vyzdvihnúť by som chcel velkú angažovanosť LC Nitra a LC Banská Bystrica, na ktorých som sa spolu s 1.viceguvernérom zúčastnil. Mrzí ma však, že sa do zbierky nezapojil v hlavnom meste ani jeden s Lions clubov.

 

Ján "Mišiak" Miškovič
splnomocnenec pre spoluprácu s UNSS

Vytvořil Creos CZ