Motto:We serve

Kontakt:

LCI - D 122, ČR a SR
náměstí 14. října 496/13
Praha 5

Fakturační údaje a sídlo

WEB centrály - LCI (IALC)


 Najdete nás i zde:

FB logo  Facebook

Instagram logo  @lions_clubs_d122

Linkedin  Linkedin

YouTube


Naši partneři ve Visegradu:

POLAND  Polští Lioni

HUNGARY  Maďarští Lioni


Naši partneři pro pomoc
zrakově postiženým

LOGO SONS

LOGO UNSS


 

 

Lví/Levie očko - DO 20130418

Propagační leták ke stažení ZDE

Levie očkoLví/Levie očkoV říjnu 2010 byl vyhlášen distriktní projekt Lví očko – Levie očko, který zaujal mnoho našich klubů a byl uvítán především naší veřejností.

Co tento projekt sleduje? Lioni provádí screening očí dětí předškolního věku zdarma přímo v mateřských školách. Vyhledávání očních vad u této věkové kategorie formou měření zraku se stává nezbytnou součástí péče o zrak. Statisticky bylo zjištěno, že 10 % dětí má nějakou z očních vad. Pokud je odchylka zjištěna včas, je v 95 % úspěšně odstraněna. Lidské oko je v 7 letech již plně vyvinuto. Léčba při odstranění očních vad po tomto období je již náročná a ne vždy úspěšná. Dítě, které špatně vidí, tuto skutečnost většinou nevnímá, má zhoršenou prostorovou orientaci, často se mylně hovoří o poruše intelektu. Proto je o screening velký zájem a veřejnost velice kladně tuto naši aktivitu přijímá.

Měření zraku provádí naše kluby zdarma moderní kamerou Plusoptix A09, která je pro screening vynikající. V rámci distriktu je zapojeno již 6 těchto videokamer. Náklady jsou hrazeny kluby většinou ze společenských akcí a také sponzory, kteří mají o zrak dětí zájem. V lionském roce 2010-2011 bylo změřeno 9366 dětí, přičemž bylo zjištěno 19 % odchylek od fyziologické normy. S naším nálezem navštíví dítě v doprovodu rodičů očního specialistu, který zajistí další vhodnou léčbu.

V roce 2011-2012 projevilo zájem o screening 15 klubů.
Je to všech 9 klubů, které měřily zrak v minulém lionském roce,
tj. LC Č.Budějovice, LC Tábor, LC Plzeň Bohemia, LC Rokycany, LC Praha San Georgio, LC Rychnov, LC Opava, LC Zvolen, LC Košice.
Další zájem o screening byl projeven v 6 klubech LC Brno (v současné době již úspěšně měří), LC Brno Špilberk, LC Praha První, LC Nitra, LC Pardubice a LC Olomouc

Kluby mají k dispozici v současné době 6 videokamer Plusoptix A09, z toho je jedna kamera distriktní, dvě kamery vlastní klubové (LC Č.Budějovice a LC Plzeň Bohemia) a tři sponzorské (LC Tábor, LC Zvolen, LC Košice). O další vlastní kameru usiluje LC Rychnov.

Distriktní kamera, která byla zapůjčena klubům, spojila všechny zájemce natolik, že společně s kamerou byly zapůjčovány ochotně veškeré materiály, s tím, že si je každý klub mohl přizpůsobit svým podmínkám. Předávání znalostí a pomoc v nouzi byla velice důležitá a samozřejmá. Společná myšlenka spojila mnoho lvů, vytvořila opravdovou novou lví sekci.

Poděkování rodičů, kteří nic netušili o zrakové vadě svého dítěte, je krásnou vizitkou naší práce a tou nejlepší odměnou.

Dovolte mi, abych poděkovala všem členům, kteří nezištně a s láskou měří zrak našim dětem, které jsou nadějí obou národů.

PDG Ing. Jana Flanderová

Garant distriktního projektu Lví/Levie očko – Lions Eye
LCI D 122 ČR a SR
mobil: +420 60311273
e-mail:


Že jde o významnou akci, kerá má i podporu v regionech a pomáhá propagaci lionského hnutí dokazuje TENTO článek uveřejněný 16.března 2012 na webu Plzeňského kraje. K březnu 2012 bylo změřeno již tisíc dětí a měření se účastnil člen rady Plzeňského kraje Mgr. Miroslav Brabec.


Aktivitu v rámci projektu projevují i slovenské kluby - důkazem je TENTO článek na webu LC Nitra


LC Plzeň Bohemia spolupracuje s Vyšší odbornou školy zdravotní v Plzni, ZDE je reportáž o Lvím očku při Dni dětí v plzeňské ZOO


Lioni s přístrojem pro měřením zraku dětí se úspěšně zúčastnili ICANDO CUP 2012, zprávu Emy Štěpánkové najdete ZDE.


V dalších materiálech jsou uvedeny podrobnější informace o projektu

V této fotogalerii je možno si prohlédnout i několik fotografií z praxe projektu.

 

Vytvořil Creos CZ