Motto:We serve

Kontakt:

LCI - D 122, ČR a SR
náměstí 14. října 496/13
Praha 5

Fakturační údaje a sídlo

WEB centrály - LCI (IALC)


 Najdete nás i zde:

FB logo  Facebook

Instagram logo  @lions_clubs_d122

Linkedin  Linkedin

YouTube


Naši partneři ve Visegradu:

POLAND  Polští Lioni

HUNGARY  Maďarští Lioni


Naši partneři pro pomoc
zrakově postiženým

LOGO SONS

LOGO UNSS


 

 

Japonsko 2011 - pomoc obětem tsunami

Přímá pomoc obětem tsunami 2011 v Japonsku - prefektura Sendai

autor: Anton Gerák
převzato po úpravách z časopisu LION 3/2011

V letošním roce, jak je známo nám všem, postihlo Japonsko ničivé zemětřesení s následnou vlnou tsunami, která svou silou zničila vše v okruhu mnoha kilometrů od jeho epicentra. Další neštěstí způsobila jaderná elektrárna Fukušima, která v důsledku této katastrofy havarovala. Lidská obydlí, infrastruktura a vše, co ve svém životě považujeme za normální, jako postel, voda, elektřina, teplo atd., najednou nebylo. V mnohých rodinách chyběli nejbližší, nejdražší, kterým živel způsobil nevratnou újmu – smrt. Lidé v první fázi neštěstí zůstali sami se sebou odkázaní pouze na sebe a na svou vzájemnou pomoc. V té chvíli nikdo z nich netušil a ani nemohl tušit, že se ve světě zdvihne neskutečná vlna solidarity a pomoci. Pomohl snad každý, kdo je citlivý k neštěstí bližního způsobeného přírodním neštěstím a jeho následky.

Náš D-122 v souladu se svým záměrem pomáhat, ne prostřednictvím centrály v Oak Brooku, ale pokud možno přímo na místě, získal adresy a kontakty na místní provincii Sendai, která byla nejvíce postižená touto katastrofou. Zde žije rodina MUDr. Beaty Shiratori, původem ze Slovenska, dcera našeho člena a bývalého guvernéra distriku Tibora Bučeka, která zde má rodinu a bydlí zde spolu se svým manželem a dcerkou. Ti pro nás zajistili kontakt a zabezpečili i následnou schůzku s představiteli LC Sendai.

Naši dárci

Zbývá již jenom vyjmenovat naše kluby, které dle svých možností dary pro Japonsko poskytly.
Byly to: LC Ústí n/Lab, LC Nitra, LC Rychnov n/Kn, LC Praha První, LC Praha Orel, LC Praha Hartig, LC Praha Strahov San Giorgio, LC Pardubice, LC Rychnov n/Kn Dobromila, LC Tábor, LC Mariánské Lázně, LC Plzeň Bohemia, LC Praha Bohemia Ambassador, LC Praha, LC Plzeň City, LC Teplice a LC Bratislava Istropolis.

Celková částka, kterou se podařilo soustředit na společný účet D-122, přesáhla 5000 EURO a posloužila dobrému účelu.Dárcům patří hlavně upřímné poděkování postižených lidí, kteří v krátké chvíli přišli o všechno, co patřilo k jejich běžnému životu, o domov, majetek, blízké. Darovali jste jim kromě finanční pomoci rovněž naději, že ve své situaci nejsou osamocení. Díky všem, kdo přispěli. Jednotlivé částky nejsou důležité, podstatná a nejdůležitější je snaha pomoci. A to se v tomto případě více než podařilo. „Pomohli jsme nejpotřebnějším přímo na místě katastrofy.“

Dary pro pomoc, které jmenované lionské kluby poskytly, byly zaslány na účet lionského klubu LC Sendai-Izumi a lze konstatovat, že akce splnila svůj účel. Finanční dar byl využit ve prospěch nejpotřebnějších přímo na místě katastrofy a obdarovaný přátelský LC Sendai, který se distribucí pomoci i s naší pomocí zúčastnil, si daru velice považuje a z hloubi duše děkuje.

V této fotogalerii je několik záběrů ze symbolkického předávání daru.

Vytvořil Creos CZ