Motto:We serve

Kontakt:

LCI - D 122, ČR a SR
náměstí 14. října 496/13
Praha 5

Fakturační údaje a sídlo

WEB centrály - LCI (IALC)


 Najdete nás i zde:

FB logo  Facebook

Instagram logo  @lions_clubs_d122

Linkedin  Linkedin

YouTube


Naši partneři ve Visegradu:

POLAND  Polští Lioni

HUNGARY  Maďarští Lioni


Naši partneři pro pomoc
zrakově postiženým

LOGO SONS

LOGO UNSS


 

 

Aktualita / BÍLÁ PASTELKA 2021 - Poděkování nejlepším dobrovolníkům primátorem Prahy

Publikováno: 28.11.2021

Vojtěch Trapl

Poděkování dobrovolníkům Bílá pastelka 2021 v rezidenci primátora hlavního města Prahy

Sbírka Bílá pastelka probíhá již od roku 2000 a každoročně se koná u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole a Mezinárodního dne nevidomých. Sbírku tradičně pořádá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky spolu s celostátním Tyfloservisem a krajskými Tyflocentry.

V pátek 19. listopadu 2021 proběhlo v prostorách rezidence primátora hlavního města Prahy oficiální poděkování nejlepším dvojicím dobrovolníků 22. ročníku sbírky Bílá pastelka z celé České republiky, kterého se zúčastnil a jménem Lions Clubs International pozdravil Lion Josef Ciglanský, 1. viceguvernér a předseda regionu Česká republika, spolu se zmocněncem pro Bílou pastelku, PDG Vojtěchem Traplem.

V letošním roce se podařilo vybrat sbírkou úctyhodných 3,650.332 Kč, zejména díky našim klubům, jako součásti Lions Clubs International District 122, Česká republika a Slovenská republika, který pastelky nechal pro SONS vyrobit, a které přispěly na tuto výrobu, stejně jako na slavnostní trička, která obléklo všech 1.382 dvojic (!) dobrovolníků, kteří během letošních sbírkových dnů od 11. října do 13. října aktivně pomáhali s oslovováním dárců. 

Ze 14 krajů České republiky byla vyhodnocena vždy nejlepší dvojice, které byly předány dárky od partnerů a podporovatelů Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, jako poděkování za aktivní účast a za vždy nejvyšší vybranou částku v daném regionu.

Dvojici, která se umístila na prvním místě a která byla z Opavy se podařilo vybrat do kasičky Bílé pastelky částku v rekordní výši 19.084 Kč

Pražský magistrát pak ocenil i první 3 nejlepší dvojice z celé České republiky. Po skončení slavnostního poděkování a v jeho návaznosti ocenění měli možnost prohlédnout si prostory primátorské rezidence ve stylu Art Deco a Staroměstskou radnici.

Oficiální tisková zpráva SONS je ZDE, další podrobnosti na 

www.sons.cz
www.bilapastelka.cz
www.praha.tyflocentrum.cz
www.tyfloservis.cz

Vytvořil Creos CZ