Sokolovská 45/16 Karlín, Praha 8, 186 00

602 342 624

BĚH JAKO OSLAVA - 2012

autorka: Morkos Hana

I tento rok mi byla dána možnost presentovat náš Lionský Club Praha-Strahov, San Giorgio na devátém ročníku běhu studentů, pořádaném při oslavě založení Střední školy Aloyse Klara v Krči.

Bylo krásné slunné dopoledne dne 17.4.2012 a areál školy byl připraven s přesně vytyčenou trasou pro běžce. První kolo bylo na 750 metrů, pro kategorie ženy, junioři a juniorky. Druhé kolo na 1500 m bylo pro kategorie muži, nevidomé ženy a nevidomí muži, kteří běželi vždy s vodiči, tedy vidícími spolužáky, kteří s nimi byli spojeni kontaktním páskem na ruce. Celkem tedy bylo šest kategorií, ve kterých se utkalo 96 závodníků. Atmosféra byla naplněna neutuchajícím povzbuzováním běžců na trati a bouřlivým uvítáním pro každého běžce v cíli, kde bylo připraveno i malé občerstvení s pitím pro vyprahlé závodníky a teplým čajem pro fanoušky.

Závěrečná rovinka u cíle byla vyzdobena malou ale velmi pestrou výstavkou prací z keramické díly školy, kde si návštěvníci a fanoušci mohli prohlédnout nápadité a velmi zdařilé práce studentů.

Střední škola Aloyse Klara byla založena roku 1832 a v současnosti má 57 pedagogů a 227 studentů. Vyučuje 10 oborů; čtyřletý maturitní - textilní výtvarník a masér. Tříletý výuční obor - keramik, čalouník, knihař a masér a dvouletý obor – keramické práce a košíkářské práce.

Cenou, kterou věnoval náš klub, byla mozaiková skládačka do projektu Louka Mozaika, s osobním certifikátem pro každého zúčastněného jedince. Jejími autory jsou akademický sochař Michal Bouzek a akademická malířka Lucie Crocro. Výhercem se stal student Marek Mostar, který běžel za Český svaz zrakově postižených sportovců.

Byl to krásný zážitek a den naplněný sportovním zápolením a velmi vtipným průvodním slovem komentátora.