Kontakt:

Kongres hotel DIXON
Švermova 32
974 04 Banská Bystrica

+421 915 774 053

Fašiangová zabíjačka na námestí SNP

Tešíme sa z tradície

"Už som sa nevedela dočkať tej fajnej slaninky, čo ste tu vlani mali. Dúfam, že ju máte...?" „Áno,máme slaninku, máme však aj vynikajúcu tlačenku. Pozrite, samé mäsko! Jaterničky, klobásky, oškvarky, všetky zabíjačkové dobroty" Ten kratučký rozhovor mi však rezonuje ešte aj v tejto chvíli. Premenil sa na hrejivý pocit v duši, že nás na námestí očakávali!

Zjavíme sa raz za rok, deň pred popolcovou stredou, v deň končiacich sa fašiangov, tento rok to bolo 4.3.2014.Toto prekvapivé zjavenie - Fašiangová zabíjačka na námestí - sa zopakovalo už po piaty raz... Ráno o deviatej netradičný pohľad pre zvedavých okoloidúcich: rozdelené prasiatko viasiace na šibenici, okolo neho páni mäsiari, majstri svojho remesla s pomocníkmi. Rezali, kúskovali, mleli, plnili - no naozajstná zabíjačka!
O chvíľku už prví spokojní kupujúci neodolali priam maľovaným klobáskam, jaterniciam, tlačenke. Mnohí bystričania sa zastavili a spokojne si pochutnávali na čerstvo upečených špecialitkách po celý deň, popoludní dokonca aj pri muzike.

Už po piaty raz sa nám podarilo rozvoňať slnkom zaliate Námestie SNP neodolateľnou vôňou a atmosférou. V dvoch stánkoch už po piaty raz ponúkali čerstvo pripravované dobroty členky dámskeho LIONS CLUB Banská Bystrica LEA. Kupujúci nemohli tušiť, že ich obsluhujú podnikateľky, inžinierky, renomovaná právnička, doktorka.... Tieto dámy majú rôznorodé zamestananie, no spája ich snaha pomôcť slabším, núdznym, tým menej šťastným. Tento rok medzi nás zavítala i naša „zlatá" Nasťa Kuzminová. Verím, že poteším Vás, ktorí ste si u nás kúpili spomínané dobroty. Verím, že ešte podčiarknem chuť toho kulinárskeho zážitku. Svojou kúpou ste pridali ešte jednu veľmi dôležitú ingredienciu: prispeli ste k finančnému výťažku z fašiangovej zabíjačky, ktorý LIONS CLUB Banská Bystrica LEA venuje hendikepovaným deťom, deťom s viacnásobným postihom v Banskej Bystrici OZ Nožička.

 

Janka Slaná, charter president LC BB LEA

Zabijacka 2014

Vytvořil Creos CZ