Úspěšný rok 2016

Tradiční vánoční trhy na Zámeckém náměstí v Teplicích, které se konaly ve dnech 10. a 11. prosince již poosmé, byly zakončením bohaté činnosti Lions clubu Teplice v roce 2016. Přestože byl třetí adventní víkend ve znamení spíše jarního počasí, přišly na teplické Zámecké náměstí tisíce lidí nejen nakoupit vánoční dárky, ale vyslechnout si i bohatý kulturní program a ochutnat lionský svařák. Celkový čistý výtěžek z lionských trhů dosáhl částky 126 106 Kč, daří se tak každým rokem zvyšovat výtěžek z trhů, který je následně připsán na účet klubu a použit na dobročinné účely.

Během celého loňského roku se však konala i celá řada dalších akcí, které pomohly získat finanční prostředky pro potřebné, nebo zviditelnit lionskou nezištnou pomoc. V únoru 2016 se v italském lyžařském středisku Bormio uskutečnilo otevřené mistrovství italských Lions clubů ve sjezdovém lyžování. Závodu v obřím slalomu se zúčastnili také dva členové teplického Lions clubu Pavel Efler a Martin Dlouhý, kterým se oběma podařilo vyhrát ve svých kategoriích, přestože se sjezdu zúčastnilo celkem 145 závodníků. Rok 2016 byl i ve znamení 25. výročí založení Lions Clubu Teplice. Toto významné jubileum si tepličtí lioni připomněli 14. března, kdy proběhl v sále lázeňského domu Beethoven slavnostní koncert. Setkání se kromě současných členů klubu zúčastnili i někteří bývalí členové a pozvány byly rovněž potenciální členky lionského dámského klubu, jehož založení LC Teplice iniciuje. V dubnu 2016 pořádal Lions club Teplice 4 benefiční koncerty v Teplicích, Dubí, Trmicích a Plzni, jejichž výtěžek 20 000 Kč byl poukázán na distriktní projekt Bílá pastelka. V červnu pak proběhl dětský den v teplické Arkádii a tepličtí lioni přijali vzácnou návštěvu z italského Lions clubu Ascoli Piceno Colli Truentini, jejichž členové byli na návštěvě České republiky.

navsteva

Během celého roku pokračoval i dlouhodobý projekt Lví očko, v rámci něhož bylo vyšetřeno přístrojem PlusoptiX A12, zakoupeného klubem v roce 2014, již několik tisíc dětí v mateřských školách nejen v Teplicích, ale i v okolních městech a obcích. Podzimní měsíce patřily již tradičním akcím, jakými jsou například pečení vánoček ve společnosti Pecud nebo malování porcelánu ve společnosti Český porcelán Dubí. Novou výzvou pro teplický Lions club je pomoc při zakládání Dámského Lions clubu Teplice. Členky přípravného výboru pravidelně navštěvují měsíční schůzky klubu a poprvé se podílely též na pořádání vánočních trhů, během nichž nabízely ve svém vlastním stánku nealkoholický punč pro děti. Jednalo se o další počin, který napomohl zvýšení návštěvnosti trhů a setkal se s velkým zájmem a pozorností rodin s dětmi.

V roce 2017 plánuje teplický Lions club pokračování již tradičních a ověřených aktivit. Kromě opětného uspořádání tentokrát již šesti benefičních koncertů v Teplicích, Dubí, Chomutově, Litoměřicích, Děčíně a Novém Boru na přelomu května a června, jejichž výtěžek bude věnován projektu Lví očko, plánují tepličtí lioni v červnu i návštěvu italského Ascoli Piceno, aby oplatili návštěvu italských lionů v Teplicích.

Mgr. Roman Dietz, tiskový mluvčí LC Teplice

clenove

Vytvořil Creos CZ