Kontakt:

K Hrnčířům 20
14900 Praha4

Návštěva Berlína

JUMELAGE   7. – 12.5.2013
Berlínem a Postupimí na kole

Na základě dlouholetých přátelských kontaktů s jednotlivými členy berlínského LC Grosse Stern se uskutečnila v roce 2012 velmi vydařená Jumelage 18 členů německého Lionského klubu v Praze.
S prezidentem LC Grosse Stern panem Christianem Paschenem byly domluveny požadavky a přání členů LC Hartig Praha na výměnnou akci v Berlíně. S německou precizností byl vypracován program na šesti denní výměnnou akci – cyklotour po okolí Berlína pro členy LC Praha Hartig.
Spojení klasického společenského Jumelage programu se sportem bylo jedinečným zážitkem pro všechny zúčastněné. Pod vedením zkušených místních cyklistů, znalých poměrů a místních krásných cyklotras, jsme využili jedinečné možnosti shlédnout hlavní město Německa, včetně Postupimi a okolí ze sedla jízdního kola. Projížďka parky a zelenými stezkami podél řeky Sprévy a kanálu Havel, jakož i centrem Berlína, podél nejznámějších turistických lákadel, byla navíc prošpikována návštěvami pamětihodností jako Cecilienshof, Charlottem Burg, Olympia Stadion v symbióze se zajištěnými občerstvovacími pauzami.
Nezapomenutelným zážitkem byla garden party v parku v centru Berlína, kde pod velkými duby za mírného ševelení deštíku, jsme nabírali síly na úžasně připravené piknik hostině.
Nechyběly samozřejmě ani tradiční společenské akce, večerní setkávání se členy místního Lionského klubu přímo na jejich schůzi nebo v nejstarším berlínském pivovaru Georgbrau v Nicolaiviertel s hostem – významným představitelem Lionského hnutí guvernérem distriktu Martinem Kowertem, výborné barbecue v hotelu Pestana, oběd v populární berlínské „velkojídelně – rybárně“ …..
Zcela nevšedním zážitkem byla komická prohlídka historické části Berlína s „Alter Fritzem“ – v dobovém kostýmu spisovatel a univerzitní profesor Dr. Olaf Kappelt, převtělený do postavy Friedricha II., který nevšedním způsobem převyprávěl dějiny na trase „Stadttor k Geburtsort des Königs“ na Unter den Linden.
Nesmíme opomenout ani koncert v komorním sále berlínské filharmonie – výběr z mistrovských děl W.A. Mozarta……
Zkrátka vydařená Jumelage plná příjemných dojmů a krásných vzpomínek na milé berlínské Liony.

 

Svatava Němcová

Vytvořil Creos CZ