Úvodná stránka

LC BRATISLAVA

LIONS CLUB Bratislava (Prvý) je členom "The international Association of Lions Clubs".
Je to najväčšia a najaktívnejšia dobročinná organizácia na svete, združujúca okolo 1,3 milióna členov v 42 tisíc kluboch nachádzajúcich sa skoro v 200 krajinách sveta.

Association of Lions Clubs vznikla v USA v roku 1917 aj zo spolkov orientovaných na zrakovo postihnutých. Najznámejším výsledkom tejto aktivity je zaradenie bielej paličky pre slepcov a zrakovo postihnutých. Medzinárodné sídlo organizácie LC sa nachádza v chicagskom predmestí Oak Brook (Illinois).

Hlavné aktivity celého hnutia sú:
- starostlivosť o zrakovo, sluchovo, telesne a duševne postihnutých
- trvalá podpora hladových oblastí Afriky
- protidrogová aktivita
- výmena mládeže

Symbolom LC je lev (ang. LION) - kráľ zvierat - stelesňujúci vlastnosti, ako sú "odvaha, sila, vernosť a činorodosť".

Naším heslom je "WE SERVE! - MY SLÚŽIME!"

Toto heslo spája našich členov LC s rôznorodou profesionálnou orientáciou, avšak rovnakými hodnotami, ktorými sú ochota pomôcť tým, ktorí si vlastnými silami nedokážu alebo nemôžu svoje postavenie zlepšiť, zmysel pre spravodlivosť a skutočné priateľstvá, pracovitosť a čestnosť.

S cieľom naplniť naše heslo organizujeme rozličné akcie na získavanie prostriedkov, ktoré potom vo vhodnej forme poskytujeme na starostlivo naplánované projekty veľkej sociálnej hodnoty, ktoré pre podporených prinášajú lepšie životné podmienky.

Počas našej činnosti sme sa podieľali na rôznych charitatívnych aktivitách a projektoch, zahŕňajúcich pomoc pri budovaní detských domovov v Bernolákove, Levoči, Handlovej, Čakanoch, ako aj pomoc v zdravotníctve pri projektovaní, nákupe a zabudovaní lekárskych zariadení do pojazdnej pôrodnice, vybavení oftalmologického centra laserovým nožom, darovali sme elektrické invalidné vozíky, sociálny taxík s nakladacou plošinou mestu Prievidza, atď.

Usporadúvame malé aukcie, bazáre a burzy, z ktorých výťažok taktiež putuje na charitu. Tradičnými podujatiami sa stali Československá LIONS súťaž vo varení gulášu v lete a ponúkanie vianočného punču v predvianočnom období. Mnohí Bratislavčania už poznajú stabilné miesta predaja a radi prichádzajú a finančne podporujú aktivity nášho klubu.

http://www.1lc-bratislava.sk


Kontaktný e-mail: info@1lc-bratislava.sk


Funkcionári klubu

MenoPriezviskoFunkcie v klubu
TomášZajacPrezident klubu
1. viceprezident
Sekretár klubu
Minulý prezident
Tlačový hovorca
Riaditel pre členstvo
Poverenník pre kontakt s verejnosťou
Správca WEBu

Schôdzky

druhý pondelok v mesiaci

Čas

17:00

Miesto - zobraziť v mape

Htl. Holiday Inn Bratislava
Bajkalska 25/A
Bratislava

Vytvořil Creos CZ