Motto:We serve

Kontakt:

LCI - D 122, ČR a SR
sekretariát
Kamenárska 174/66
Hliník nad Hronom 96601
Slovenská republika

Fakturační údaje a sídlo

WEB centrály - LCI (IALC)

FB logo  Facebook


Naši partneři ve Visegradu:

POLAND  Polští Lioni

HUNGARY  Maďarští Lioni


Naši partneři pro pomoc
zrakově postiženým

LOGO SONS

LOGO UNSS


 

 

Aktualita / UPRAVENÁ výzva k sázení stromků v Lionském sadu na Strahově

Publikováno: 21.10.2018

Milan Horáček

Vážené prezidentky a vážení prezidenti,

rád bych Vás informoval o plánu založení lionského sadu v prostorách strahovské klášterní zahradu u Pražského hradu. Vloni na podzim jsme zasadili první doubek u cesty vedoucí k Petřínské rozhledně s představou založit v následujících letech celý lionský sad.

Obracím se proto na Vás z výzvou zasadit další stromky k tomu našemu, aby vznikl ucelený lionský háj. O tento záměr již projevily zájem slovenské kluby z Bánské Bystrice a zcela nedávno i spřátelené kluby z Bavorska.

Zamyslete se, prosím, zda jste ochotni připojit se k zamýšlené akci, jejíž celková investice nepřesáhne částku cca 1.500,- Kč. Jsme schopní zprostředkovat nákup a převoz stromků na místo, kde klášterní zahradníci vše připraví pro slavnostní akt zasazení stromků a jejich vysvěcení strahovskými premonstráty. Každý doubek opatřený jmenovkou Vašeho klubu tak zůstane trvalou památkou dalším generacím.

ZMĚNA - akce se posouvá na jaro 2019:

Tímto si dovoluji oznámit všem klubům, které projevily zájem o vysazení stromku v klášterní zahradě na Strahově, že jsme nuceni tuto akci přesunout do jarních měsíců příštího roku. Důvodem k tomu bylo zjištění, že vyhlédnutý pozemek je součástí městské památkové zóny a jakékoliv změny na něm podléhají schválení Magistrátu hl. města Prahy. Nicméně strahovští premonstráti ujišťují, že výsadba doubků a habrů bude určitě možná zhruba v březnu 2019 v nově vytyčeném prostoru, který si budou moci zájemci v dostatečném předstihu prohlédnout.

Omlouvám se za námi nezaviněné průtahy a opět vyzývám ty kluby, které se chtějí zapojit do výsadby lionského háje, aby potvrdily do ledna příštího roku svůj vážný zájem o zasazení svého klubového stromku s tím, že cena stromku včetně dopravy nepřesáhne zmíněných Kč 1.500,-.

 

Budeme se těšit na Vaše odpovědi 

 

S lionským pozdravem We serve

 

Milan Horáček
Prezident LC Praha Strahov San Giorgio

Vytvořil Creos CZ